Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 21 października 2019
  • dzisiaj, 07:17

Kierowcy mogą bezpłatnie ustawić światła na stacjach diagnostycznych

Trwa ogólnopolska kampania „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. W Tychach ramach akcji także będzie można sprawdzić oświetlenie swojego samochodu. Bezpłatną kontrolę świateł przeprowadzą diagności na Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Katowickiej oraz Oświęcimskiej w Tychach.

Akcja "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" - 21.10.2019 · fot.


Od 21 października do 15 grudnia w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”, realizowane będą działania, których celem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów, które niewątpliwie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Udział w tym projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów.

W dniach 26 października oraz 16 i 23 listopada, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach. Użytkownicy aplikacji "Yanosik" będą mieć dostęp do informacji na temat kampanii oraz wskazana im zostanie najbliższa stacja kontroli pojazdów, biorąca udział w akcji.

Na terenie Tychów do akcji przyłączyły się stacje diagnostyczne:
  • TechCar - Tychy ul. Katowicka 47
  • Speed Car - Tychy ul. Oświęcimska 25


Policjanci z tyskiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe sprawdzają stan oświetlenia pojazdów. Funkcjonariusze podczas kontroli uświadamiają także kierujących, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność.

- Pamiętajmy, że sprawne oświetlenie naszego samochodu decyduje o bezpieczeństwie naszym jak i innych użytkowników dróg. Zapraszamy i zachęcamy do kontroli oświetlenia samochodów - mówią policjanci.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA