Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 24 września 2019
  • 29 września 2019

W weekend III edycja Jazz! Open Mind w Teatrze Małym

Za nami:

W weekend będzie miała miejsce kolejna odsłona projektu III edycji Jazz! Open Mind. Gospodarzem festiwalu jest Teatr Mały.

W tym roku organizatorzy przy doborze repertuaru postawili na połączenie minimalistycznych faktur jazzowych z soulowym vibem. Tym samym, już w piątek, 27 września o godzinie 18:00 na scenie pojawi się Eskaubei & Tomek Nowak Quartet - jedyny w Polsce band, który regularnie łączy ze sobą światy jazzu i hip hopu. Na swoim koncie artystycznym mają zarówno wspólne koncerty z Michałem Urbaniakiem, jak i występ na scenie głównej międzynarodowego festiwalu hip hopowego - Hip Hop Kemp. Jak mówią sami twórcy ich koncert to „opowieść o ludziach, miejscach i miłości do muzyki”.

W sobotę, 28 września o godzinie 17:00 duet Raczkowski/Kostka DUO zabierze melomanów w nieco bardziej kameralną przestrzeń muzycznego dialogu. Twórcy w ciekawy sposób przeplatają wpływy folkowe z absolutnym otwarciem na tu i teraz improwizacji.  

Kolejna propozycja tego dnia o godzina 19:00 - to projekt ewenement - Quartet Wibrafonowy Bernarda Maseli „Tribute to Jerzy Milian”. Pierwszy w historii polskiego jazzu na jednej scenie pojawiają się z towarzyszeniem sekcji rytmicznej czterej najwybitniejsi polscy wibrafoniści jazzowi. Finezyjnie zaaranżowane, polifoniczne tematy stanowiły o niezwykłej sile tego koncertu. Projekt z założenia miał być jednorazowy, ale zyskał taką popularność, że został zaproszony na katowicki OFF FESTIVAL.

Ostatniego dnia festiwalu, w niedzielę, 29 września o 17:00 na scenie pojawi się kultowy i znany na całym świecie skład - Jan Ptaszyn Wróblewski SEXTET. Band przedstawi program „Moja słodka, europejska  ojczyzna”. Muzyczna wizja zjednoczonej Europy w dziele Krzysztofa Komedy zinterpretowana po 50 latach przez Jana Ptaszyna Wróblewskiego! Ptaszynowi wspaniale udało się wydobyć słowiańsko-liryczny pierwiastek Komedy. Artyście towarzyszą doskonali muzycy z polskiej czołówki świata jazzu. Absolutny hit festiwalu.

III edycja Jazz! Open Mind w Teatrze Małym


43-100 Tychy
ul. kard. A. Hlonda 1

tel. 32 227 20 67
tel. 32 227 36 11
fax 32 227 20 67

BM / tychy.info, źródło: Teatr Mały

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA