Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 10 stycznia 2019
  • 28 stycznia 2019

Wspomnienie o Tomaszu Mackiewiczu w Tyskiej Galerii Sportu

Za nami:

W poniedziałkowy wieczór, 28 stycznia o godzinie 18.00 Tyska Galeria Sportu zaprasza na spotkanie z autorem książki „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza” - Dominikiem Szczepańskim oraz żoną himalaisty Anną Solską Mackiewicz.

Wspomnienie o Tomaszu Mackiewiczu w TGS


Tomasz Mackiewicz, który wraz Elisabeth Revol zdobył szczyt Nanga Parbat (8125 m n.p.m.) podczas schodzenia z góry nabawił się choroby wysokościowej oraz ślepoty śnieżnej. Na 7200 m jego partnerka zostawiła Mackiewicza w szczelinie. Ekipie ratunkowej, w której skład wchodzili członkowie polskiej Narodowej Wyprawy na K2 - Adam Bielecki, Denis Urubko, Piotr Tomala i Jarosław Botor udało się uratować tylko Francuzkę. Tomasz Mackiewicz został w górach. Za datę śmierci przyjęto 30 stycznia 2018 r.

Osiem lat wcześniej Tomek Mackiewicz wyznaczył sobie za cel wejście na szczyt Nanga Parbat, chciał to zrobić na własnych zasadach i jako pierwszy zdobyć szczyt zimą. Świadkiem jego zmagań z górą w 2016 r. był Dominik Szczepański, który jako współautor opisał je w książce „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”

Po śmierci Mackiewicza, Dominik Szczepański rozpoczął pracę nad książką „Czapkins. Historia Tomasza Mackiewicza”. Tomka wspominają w niej rodzina oraz najbliżsi, a także osoby związane z himalaizmem. Autor książki by poznać jej bohatera odbył długą podróż zaczynając od Działoszyna, gdzie Mackiewicz się wychował, aż po bazę pod Nanga Parbat w Pakistanie.

„Czapkins” to historia o miłości i samotności. Marzeniu tak silnym, że zmieniło życie nie tylko Mackiewicza, ale także ludzi wokół niego. Przede wszystkim jednak, jest to opowieść o wolności, jej pragnieniu i wcielaniu w życie.

Podczas spotkania będzie można nabyć najnowszą książkę oraz zdobyć autograf Dominika Szczepańskiego „Czapkins. Historia Tomasza Mackiewicza” tuż po premierze, która przewidziana jest na 23 stycznia 2019 r.

BM / tychy.info, źródło: Tyska Galeria Sportu

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA