Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 12 stycznia 2019
  • 15 stycznia 2019

Oblicza Jeziora Paprocańskiego w obiektywie Artura Jastrzębskiego

Za nami:

Zapraszamy na wyjątkową wystawę autorstwa Artura Jastrzębskiego „Impresje paprocańskie 2/Sinice”, która jest kontynuacją projektu „Impresje paprocańskie" z lat 2010-2011.

Autor - tyszanin, utalentowany fotografik, uczestnik i laureat konkursów fotograficznych - opowie o paprocańskiej fascynacji 15 stycznia o godz. 17.00 podczas uroczystego otwarcia wystawy, które odbędzie się w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

Jezioro Paprocańskie, niecodzienny bohater poetyckiego cyklu fotograficznego, jak sam Autor mówi, przyciąga go jak magnes - (…) Może właśnie w tym tkwi sekret Jeziora Paprocańskiego, że nie da się do końca zdefiniować jego uroku. Zresztą po co? Mam do tego miejsca stosunek bardzo emocjonalny, wręcz emocjonalnie nieobiektywny. Błogie dzieciństwo, dorastanie, pierwsze randki i alkohol... A teraz zabieram nad jezioro mojego 11 letniego syna i na nowo razem z nim odkrywam coś, co wydawało się już takie znajome, wręcz pospolite. Stare obrazy z dzieciństwa, stają się zupełnie nowymi kadrami. Jeszcze kilka lat temu wydawało mi się, że znam Jezioro Paprocańskie jak własną kieszeń, niezależnie od pory roku. Jednak za każdym razem jest jakoś inaczej, stąd nowe fotografie i pomysł na kontynuację pierwszej części, do której zachęcali mnie znajomi fotografowie (…).

Nowy cykl składa się 26 fotografii, które niebanalnie obrazują różne oblicza Jeziora Paprocańskiego, całość jest podzielona na trzy części: Paprocany w kolorze, Paprocany monochromatyczne i Sinice.

Otwarcie wystawy: 15 stycznia, godz.17.00, Biblioteka Śląska, plac Rady Europy 1, Katowice. Wstęp wolny.

Oblicza Jeziora Paprocańskiego w obiektywie Artura

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA