Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 30 listopada 2018
  • 10 grudnia 2018

[FOTO] Mikołajki na Pl. Baczyńskiego - na dzieci czekały liczne atrakcje

Domek Świętego Mikołaja, renifery na szczudłach, warsztaty z elfami i mikołajkowa kolejka - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na najmłodszych tyszan w sobotę, 8 grudnia na Placu Baczyńskiego.

17. Tyska Parada Rowerowych Mikołajów - 8.12.2018 · fot.


O godzinie 15.30 sprzed Urzędu Miasta Tychy w kierunku Placu Baczyńskiego wyruszyła Parada Rowerowych Mikołajów. Parada przejechała ulicami: al. Niepodległości, Dmowskiego, Grota Roweckiego, Piłsudskiego, Bielską, Żwakowską, Harcerską, Begonii oraz ulicą Bocheńskiego.

Mikołajki na Placu Baczyńskiego rozpoczęły się o 16.00 warsztatami oraz animacjami i zabawami dla dzieci. W Fabryce Ozdób Św. Mikołaja dzieci miały okazję przygotować świąteczne stroiki, bombki, kartki świąteczne, aniołki czy naturalne ozdoby choinkowe.

Mikołajki na placu Baczyńskiego - 8.12.2018 · fot.


O 16.30 na Plac Baczyńskiego przybył Św. Mikołaj - była to okazja do rozmów i wspólnych zdjęć z bohaterem popołudnia. Punktualnie o 17.00 rozpoczął się interaktywny spektakl dla dzieci pt. "Elfowe drzewo" Teatru HoM - magiczna historia o radości rozdawania prezentów. Na zakończenie Święty Mikołaj rozdał dzieciom prezenty.

W międzyczasie na wszystkich przybyłych czekały renifery na szczudłach, była również okazja do przejażdżki mikołajkową kolejką czy zrobienia sobie świątecznego zdjęcia w fotobudce. Ponadto od godziny 16.00 do 20.00 w Pasażu Kultury Andromeda trwał kiermasz świąteczny tyskich organizacji pozarządowych. To okazja nie tylko do nabycia wyjątkowych ozdób i akcesoriów świątecznych, ale i wsparcia działalności tych organizacji.

W sobotę oprócz wielu wydarzeń na Placu Baczyńskiego, w Teatrze Małym o 10.00 oraz o 16.00 odbył się interaktywny spektakl mikołajkowy dla dzieci - „Świąteczne śledztwo”.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA