Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 17 listopada 2018
  • 11 grudnia 2018

[WIDEO, FOTO] Tychy w obiektywach mobilnych fotografów z całej Polski

8 grudnia w Tychach odbyło się kolejne z comiesięcznych spotkań fotografów mobilnych. Czterdziestu fotografów z całej Polski przejechało przez miasto i sfotografowało je swoimi smartfonami. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby, a lokalnymi partnerami wydarzenia zostały Tyskie Linie Trolejbusowe i Tyskie Browary Książęce.

Loading...


Uczestnicy przeszli od budynku dworca kolejowego na Osiedle A, obejrzeli architekturę osiedla i płaskorzeźby, a następnie wsiedli do trolejbusu, który został udostępniony przez jednego z Partnerów- Tyskie Linie Trolejbusowe. Przejechali ulicami miasta nad jezioro Paprocany, odwiedzili Kościół Ducha Świętego i sfotografowali m.in. Bramę Słońca, murale, mozaiki i Tyski Rynek. W harmonogramie znalazła się również wizyta w Browarze Książęcym.

W tyskiej edycji akcji Mobile Photo Trip wzięło udział 41 fotografów z całej Polski. Zdjęcia, które powstały w naszym mieście możecie zobaczyć w serwisie Instagram: www.instagram.com/explore/tags/mobilephototrip_tychy/Loading...


Mobile Photo Trip - to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii mobilnej. Mobilnej? Wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa 35-40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem [lokalny fan fotografii mobilnej] poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt. Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast. Poprzednie edycje pokazały, że uczestnicy projektu generują duży ruch w mediach społecznościowych. Wydarzenia w ramach Mobile Photo Trip często były relacjonowane przez lokalne media, a inicjatywę wspierały miejskie i wojewódzkie instytucje.

Pomysł na Mobile Photo Trip narodził się w czerwcu 2015 roku, a już w listopadzie odbyło się pierwsze nasze spotkanie w Bytomiu. Na pierwszą edycję zostało zaplanowanych 8 miast w Polsce. Sukces pierwszych kilku spotkań sprawił, że wraz z grupą sześciu osób zaczęliśmy planować drugą edycję, a w kolejnym roku trzecią. 8 września 2018 spotkaniem w Żyrardowie otworzyliśmy czwarty sezon Mobile Photo Trip, a w dniach 20-21 października odwiedziliśmy drugi raz Poznań (w ramach cyklu FOTOpowroty). Kolejne miasta na naszej trasie to: Wałbrzych, Opole, Świdnica, Kłodzko, Gdynia oraz Zielona Góra.

Mobile Photo Trip ma też szerszy wymiar, nie tylko związany z naszym własnym rozwojem, czy z promocją fotografii mobilnej. Jesteśmy Stowarzyszeniem, zrzeszającym ludzi z pasją, którzy w swoich działaniach wciąż idą dalej. Z tej potrzeby nieustannego rozwoju zrodził się pomysł na organizację pierwszego w Polsce i prawdopodobnie w Europie festiwalu fotografii mobilnej “Yes I’m Mobile”, którego pierwsza edycja jest już za nami. Odbył się on we Wrocławiu i na kilka dni (21-23 września 2018 r.) zamienił to miasto w miejsce warsztatów, plenerów, prelekcji, dyskusji i wystaw. Sukces festiwalu sprawił, że już dziś planujemy kolejną jego edycję.

W lutym 2017 Stowarzyszenie Mobile Photo Trip zostało uhonorowane tytułem Grand Prix 2016 w rankingu Event’s Award. Obecnie zespół liczy 19 osób. Byliśmy obecni na tegorocznym Slot Art Festiwalu, na którym Mobile Photo Trip realizował wraz z firmą Epson fotograficzny projekt “Codzienność”.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA