tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 4 listopada 2018
  • 12 listopada 2018

Dla kreatywnych tyszan - rusza V Tyski Bank Kultury

Nagranie płyty? Autorska książka? Wernisaż? A może masz pomysł na ciekawe działania twórcze, których w Tychach jeszcze nie było? Zapraszamy do Banku - Tyskiego Banku Kultury. W ten sposób Miejskie Centrum Kultury kolejny rok z rzędu chce odkrywać, rozwijać i wspierać lokalne inicjatywy kulturotwórcze. Rusza jubileuszowa edycja TBKu - zgłoszenia można przesyłać od 5 do 28 listopada.

V Tyski Bank Kultury


Tyski Bank Kultury to możliwość realizacji wydarzeń i projektów artystycznych na terenie miasta, a jednocześnie finansowanie ich. Już po raz piąty Miejskie Centrum Kultury w Tychach zachęca do udziału w programie, który udowodni, że właśnie tu, w Tychach, mnożą się talenty. Rosnące zainteresowanie programem i zrealizowane do tej pory projekty budzą ciekawość co do kształtu tegorocznej edycji Tyskiego Banku Kultury. Zależy on od pomysłowości Tyszan - to oni swoimi projektami mogą wpłynąć na lokalne życie kulturalne. W minionej edycji realizowane były m.in. wydanie płyty zespołu Klaustrofobia, wystawa oraz szycie bluz z obrazami malarza Bartosza Hadrysia czy wydanie książki o przygodach tajemniczego Barubara.

Program skierowany jest do twórczych osób prywatnych, grup nieformalnych czy kół zainteresowań związanych z miastem. Nie ma ograniczeń wiekowych. MCK zachęca do podzielenia się swoimi pomysłami - a przy ich realizacji zapewnia opiekę merytoryczną, administracyjną, techniczną i finansową. Każdy z 7 projektów, które zostaną wybrane do realizacji zostanie dofinansowany w kwocie 6000 złotych.

Pełen regulamin tegorocznej edycji Tyskiego Banku Kultury poznamy w poniedziałek, 5 listopada. Wiemy już, że wzorem lat ubiegłych, projekty można będzie realizować przez cały 2019 rok, a szczęśliwców, których pomysły spodobają się Komisji Konkursowej i Kapitule najbardziej, poznamy ostatniego dnia Jarmarku Bożonarodzeniowego, 16 grudnia. W związku z małym jubileuszem programu, zgłoszenia przesłane w ramach piątej edycji TBK oceniane będą dwukrotnie - przez Komisję złożoną z tyskich artystów oraz - po raz pierwszy - Kapitułę złożoną z reprezentacji laureatów dotychczasowych edycji Banku. To oni, spośród zgłoszeń spełniających wymogi formalne, wybiorą te projekty, które przez cały przyszły rok wzbogacą ofertę kulturalną miasta Tychy, promując dorobek artystyczny lokalnych twórców i pozwalając na pracę z profesjonalistami.

Regulamin, wniosek zgłoszeniowy, zasady oceniania projektów oraz zgoda osoby pełnoletniej na udział w projekcie osoby nieletniej lub małoletniej udostępnione zostaną na stronie www.tbk.kultura.tychy.pl w dniu 5 listopada. Zgłoszenia należy przesyłać drogą e-mail lub osobiście w MCK Tychy do dnia 28 listopada.

BM / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.