Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 16 października 2018
  • 25 października 2018

Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Za nami:

Podopieczni i pracownicy Ośrodka św. Faustyna serdecznie zapraszają na XVIII Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się 25 października w Teatrze Małym w Tychach. Rozpoczęcie Festiwalu o godzinie 9.30.

Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych · fot.


Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych organizowany jest przez Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna przy współpracy z Teatrem Małym. Poświęcony jest twórczości osób niepełnosprawnych, upowszechnianiu idei terapii przez sztukę teatru, muzykę, czy wyraz plastyczny.

- Prezentacje teatralne i muzyczne są niezwykle ciekawe i w sposób niepowtarzalny oddają siłę i charakter każdego zespołu i każdego wykonawcy. Porywająca muzyka, wzruszające sceny, poruszające serce historie - a w nich bohaterowie, żywe postacie, prawdziwe dialogi, gesty, rekwizyty, scenografia, wydarzenia w przeróżnych aranżacjach - tak przemawia do nas teatr podczas trwania całego Festiwalu. Właśnie ta magia teatru sprawia, że wszystkim towarzyszy radość, życzliwość i wzajemna troska. W tym dniu łączy nas wspólny cel: wyrazić i pokazać piękno, mądrość i wartość człowieka - zapowiadają organizatorzy Festiwalu.

Ważnym aspektem jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. W organizację festiwalu zaangażowani są również wolontariusze z zaprzyjaźnionego I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach.

Efektem pracy nad jedną z kategorii konkursowych jest wystawa konkursu plastycznego odbywająca się w Pasażu Kultury Andromeda. Tegoroczna wystawa inspirowana będzie tematem konkursowym „Ptaki duszy”. Wystawę rozpoczyna wernisaż, który odbędzie się 23 października o godzinie 11.00. Potrwa ona do 5 listopada.

Twórczość artystów niepełnosprawnych reprezentujących placówki całego regionu poddawana jest ocenie jury. Ogłoszenie werdyktu jest wyjątkowym wybuchem szczęścia i radości nagrodzonych laureatów. Festiwal uwieńczony jest wręczeniem nagród oraz pamiątkowych statuetek.

Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawn


Teatr Mały

43-100 Tychy
ul. kard. A. Hlonda 1

tel. 32 227 20 67
tel. 32 227 36 11
fax 32 227 20 67

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.