tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 14 kwietnia 2018
  • dzisiaj, 06:29

Śniadanie pod chmurką? Wracają Tyskie Targi Śniadaniowe!

Już 21 kwietnia rozpoczyna się kolejna edycja bardzo popularnej w Tychach imprezy promującej zdrowy styl życia. Fani nowych trendów w żywieniu i specjaliści w tym zakresie spotkają się na rynku przy kościele św. Marii Magdaleny.

Tyskie Targi Śniadaniowe - 8.04.2017
21 kwietnia ruszy nowy sezon Tyskich Targów Śniadaniowych · fot.


- Wracamy po przerwie z nowym sezonem Tyskich Targów Śniadaniowych. 21 kwietnia w sobotę na tyskim Rynku po raz kolejny pojawią się wystawcy ze zdrową żywnością. Na odwiedzających oprócz pysznego jedzenia czekać będzie strefa wypoczynku ze skrzynkami i leżakami - ogłaszają organizatorzy akcji, Inicjatywa Tyska.

Idea Tyskich Targów Śniadaniowych opiera się możliwości konsumpcji zdrowych produktów na świeżym powietrzu. Podobnie jak w poprzednich edycjach oprócz wystawców ze zdrową żywnością pojawią się strefa dla najmłodszych oraz część wypoczynkowa z leżakami i stolikami. Pierwsze w tym roku targi zagoszczą na tyskim Rynku.

- Prawie 2 lata temu na tyskim Rynku zaczynaliśmy naszą przygodę z organizacją Tyskich Targów Śniadaniowych. Rynek to jeden z najważniejszych symboli naszego miasta. Nie wyobrażamy sobie, żeby nas tam zabrakło. Nie wykluczamy jednak, że w najbliższym czasie pojawimy się także w kilku innych miejscach - mówi Aldona Iwaniuk ze Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska.

Tyskie Targi Śniadaniowe
Tyskie Targi Śniadaniowe · fot.


Inne lokalizacje targów niż tyski Rynek to nie nowość. Rok temu organizatorzy zdecydowali się w okresie letnim przenieść imprezę nad jezioro „Paprocany”. - Formuła Tyskich Targów Śniadaniowych w Paprocanach okazała się sporym sukcesem. W czasie wakacji na pewno tam wrócimy - dodaje Aldona Iwaniuk.

Lista wystawców cały czas jest otwarta. Organizatorzy zapraszają przede wszystkim lokalne podmioty, które oferują produkty korespondujące z ideą zdrowego odżywiania. Udział w imprezie jest bezpłatny. Zainteresowani możliwością wystawienia się na targach powinni zgłosić się do inicjatorów wydarzenia droga mailową na adres zdrowetychy@gmail.com.

Tyskie Targi Śniadaniowe
Tyskie Targi Śniadaniowe · fot.


Inicjatorem i pomysłodawcą Tyskich Targów Śniadaniowych jest stowarzyszenie na rzecz rozwoju miasta „Inicjatywa Tyska”, a patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła Daria Szczepańska, zastępca Prezydenta Miasta Tychy ds. Społecznych. Targi są częścią szerszej inicjatywy - programu edukacyjnego Zdrowe Tychy prowadzonego niemal w 30 tyskich szkołach. Jego zasadniczym celem jest międzypokoleniowa promocja zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta. Bieżące relacje z działalności szkół oraz inne informacje dotyczące inicjatywy można znaleźć na profilu www.facebook.com/zdrowetychy.

Loading...

BM, joa / tychy.info

REKLAMA

Komentarze