tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 9 lutego 2018
  • 19 marca 2018

[ZDJĘCIA] 226 biegaczy wystartowało w VIII edycji Biegu Pawła Lorensa

W niedzielę odbyła się ósma edycja kultowego biegu Pawła Lorensa. W mroźnych zawodach wystastowało 226 biegaczy. Najlepszym zawodnikiem na dystansie 10 km okazał się Szymon Topolnicki (czas: 32:08:48), a zawodniczką - Agnieszka Kobierska (40:42:66).

VIII edycji Biegu Pawła Lorensa - 18.03.2018 · fot.


Impreza organizowana corocznie na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany upamiętnia zmarłego w 2010 roku w wieku 52 lat maratończyka z Bielska-Białej, który w latach osiemdziesiątych stał się jednym z najbardziej utytułowanych w Polsce biegaczy długodystansowych. Trzykrotnie stawał na głównym stopniu podium w Mistrzostwach Polski na 20 km (1983, 1984, 1985), był również brązowym medalistą halowych mistrzostw Europy, zajmował medalowe miejsca podczas maratonów w Berlinie, Barcelonie czy Walencji. Jego życiowy rekord na dystansie maratonu wynosił 2:13:05. Warto pamiętać, że Lorens był pomysłodawcą i jednym z organizatorów międzynarodowego biegu ulicznego "FIAT" w Tychach.

- Jako trener i zawodnik czynnie działał na rzecz promocji lekkiej atletyki, a w szczególności biegania w Tychach. Jego osiągnięcia oraz wyniki (rekord życiowy w maratonie 2:13:05, bieg na 10 km 29:02) mogą być niedoścignionym wzorcem dla każdego biegacza - czytamy na stronie internetowej organizatorów.

Bieg odbył się 18 marca na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Jak co roku, zakładany dystans do pokonania wynosił 10 km. W ramach VIII biegu Pawła Lorensa rozegrane zostały również Mistrzostwa Tychów w biegu na 10 km, a także darmowe biegi dziecięce. Każdy z najmłodszych uczestników imprezy otrzymał upominek. Wyniki zawodników dostępne są TUTAJ.

Bieg współorganizowały MOSiR Tychy, SPLA Tychy oraz Klub biegacza 40-latek Tychy.

BM, joa / tychy.info, źródło: MOSiR Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.