tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 5 lutego 2018
  • 22 lutego 2018

XI Festiwal "MOTYF": Ewa Błaszczyk, Anna Kramarczyk i Wojciech Pszoniak

Miejskie Centrum Kultury w Tychach po raz jedenasty jest organizatorem Tyskiego Festiwalu Monodramu, prezentując najciekawsze wydarzenie kulturalne ostatnich lat. Zapraszamy serdecznie na święto jednego aktora zainaugurowane przez Ewę Błaszczyk, z jej najnowszym monodramem „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam”.

Przedstawienie opowiada historię jednej z najbardziej wyrazistych i „słyszanych” dziennikarek swojej epoki - kobiety, której bali się najbardziej wpływowi politycy świata. Bilety już w sprzedaży.

Organizatorzy przewidzieli również spektakl dla dzieci „Calineczka” w wykonaniu Anny Kramarczyk. Pełna magii i uroku inscenizacja baśni Hansa Christiana Andersena; opowieść o maleńkiej Calineczce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Ufną i beztroską dziewczynkę porywa Ropucha Aga, szukająca narzeczonej dla swojego syna. Calineczce szczęśliwie udaje się uwolnić, wkrótce jednak trafia na kolejnego kandydata do swej ręki. W podziemnych korytarzach jego domu nasza bohaterka natyka się na przemarzniętą jaskółkę. Ptak budzi w niej wspomnienia i tęsknoty, które pomagają jej odkryć, kim naprawdę jest. Zapraszamy dzieci od 4. roku życia do Klubu Wilkowyje. Wstęp 5 zł.

Festiwal zakończy się mistrzowskim monodramem „Belfer” w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka. Sztuka autorstwa belgijskiego dramaturga Jeana Pierre’a Dopagne’a, to historia nauczyciela wykładającego literaturę w szkole dla tzw. trudnej młodzieży. Wyreżyserowany przez Michała Kwiecińskiego spektakl pokazywany był już w kilkudziesięciu krajach na świecie, prowokując do dyskusji i stawiając wiele uniwersalnych pytań. Bilety już w sprzedaży.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w Tychach. Wystąpią artyści z całej polski, Ci z wieloletnim doświadczeniem oraz miłośnicy teatru, prezentując się przed tyską publicznością. Wstęp bezpłatny.

XI Festiwal "MOTYF"


Miejskie Centrum Kultury

43-100 Tychy
ul. Bohaterów Warszawy 26

tel. 032 327 02 91
fax 032 327 02 91

BM / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA

Komentarze