tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 8 stycznia 2018
  • 5 kwietnia 2018

Finał trzeciej edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie

Za nami:

W piątek, 6 kwietnia w godz. od 10.00 do 14.00 w Tyskiej Galerii Sportu - Oddziale Muzeum Miejskiego w Tychach (ul. Edukacji 7) odbędzie się finał trzeciej edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie Silesia Incognita.

Rusza trzecia edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy


Konkurs adresowany jest do uczniów klas piątych, szóstych i siódmych szkół podstawowych oraz uczniów oddziałów gimnazjalnych. Nagroda główna to wyjazd zwycięskiej drużyny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowany przez Patrona Honorowego Konkursu - Posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plurę.

Aby wziąć udział w finale konkursu należało zapoznać się z materiałami pomocniczymi, przygotowanymi przez Organizatorów i przygotować prezentację multimedialną. Nadesłane prezentacje oceniało jury w składzie: historyk sztuki Aleksandra Gorzelik (wojewódzki konsultant metodyczny ds. Edukacji regionalnej przy Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM”), historyk Michał Dzióbek (przewodnik, Muzeum Historii Katowic), etnolog Klaudia Roksela („Gryfnie” w Katowicach) oraz kulturoznawca i regionalista Aleksander Uszok (działacz, społecznik, Miejski Dom Kultury „Południe” w Murckach). Jury oceniać będzie także wiedzę uczestników w czasie finału konkursu.

W tym roku napłynęło aż 96 prac. Do finału jury zakwalifikowało 30 drużyn ze szkół w Bieruniu, Bojszowach, Bytomiu, Czechowicach-Dziedzicach, Gliwicach, Imielinie, Kobiórze, Lyskach, Katowicach, Mysłowicach, Rudzicy, Studzienicach oraz w Tychach.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie Silesia Incognita ma na celu budzenie zainteresowania młodzieży dziejami i kulturą własnego regionu, zachęcanie do dalszych samodzielnych poszukiwań, upowszechnianie wiedzy na temat historii i kultury Śląska, jak również przedstawienie nowoczesnych metod prezentowania dziedzictwa regionalnego i podnoszenie umiejętności uczniów związanych z wykorzystaniem nowych technologii, znajdowania, selekcji i prezentacji informacji.

Gościem specjalnym finału będzie Marek Plura, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Organizatorami przedsięwzięcia są Muzeum Miejskie w Tychach oraz Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach. Patronem Merytorycznym Konkursu jest Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Wojewódzki Ośrodek Metodyczny”.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.