tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 3 grudnia 2017
  • 8 grudnia 2017

Koncert charytatywny na rzecz chorej, 6-letniej Kingi Czyżewskiej

Za nami:

W piątek, 8 grudnia w Pubie Underground odbędzie się VI Wielka Muzyczna Pomoc dla chorej 6-letniej Kingi Czyżewskiej.

Kinga Czyżewska
Kinga Czyżewska potrzebuje pieniędzy na leki, operacje i rehabilitację · fot.


Kinga przyszła na świat z wieloma wadami rozwojowymi. Po urodzeniu stwierdzono u niej krwiaka w mózgu, na szczęście wchłonął się samoistnie po 1,5 roku. Dziewczynka przeszła dwie operacje oczu, po zabiegu zdiagnozowano zeza pionowego. Cierpi na niedosłuch lewego ucha 60-70 dB na skutek czego ma założone drenaże oraz nosi aparaty słuchowe. Ma również słabe napięcie mięśniowe, przykurcz strony prawej i wiotkość krtani, która powoduje nagłe ataki duszenia. Parokrotnie rodzina musiała wzywać karetkę pogotowia lub samodzielnie udzielała pierwszej pomocy, kiedy dziewczynka dusiła się w nocy. W wieku dwóch lat stwierdzono u Kingi niedoczynność tarczycy. Kości dziewczynki są niedorozwinięte, więc potrzebna jest stała kontrola genetyka.

Kinga została zarażona nieuleczalną bakterią pałeczki ropy błękitnej w narządach słuchowo-oddechowych.

- Pomimo swoich dolegliwości Kinga jest pełnym życia i radosnym dzieckiem. Chętnie uczęszcza do przedszkola, współpracuje podczas rehabilitacji, ćwiczy w domu. Jest wesołą dziewczynką i nigdy się nie poddaje. Potrzebne są jednak środki finansowe na rehabilitację dlatego prosimy o pomoc - apelują rodzice dziewczynki.

Podczas wydarzenia, które rozpocznie się o godzinie 19.30 i potrwa do 23.30, organizatorzy będą zbierać pieniądze na leki, operacje i rehabilitację.

VI Wielka Muzyczna Pomoc dla chorej 6-letniej King


Underground Pub

43-100 Tychy
ul. Plac Korfantego 1

kom. 531373348

BM / tychy.info, źródło: Fundacja Stonoga

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.