tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 13 listopada 2017
  • 16 listopada 2017

Pokaz zdjęć w Andromedzie: "Dokąd drogi prowadzą"

Za nami:

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w czwartek, 16 listopada, na slide show (pokaz zdjęć) w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach.

Pokaz zdjęć w Andromedzie: "Dokąd drogi prowadzą"


Członkowie TTF-u pokażą fotografie będące swobodną interpretacją tytułu pokazu. Będą między innymi zdjęcia ze zlotu motocyklistów, ze szkolenia na ratowników WOPR, z górskich szlaków i leśnych ostępów. Wykonane na tyskich ulicach i stacjach kolejowych, jak i podczas dalekich podróży.

Grzegorz Krzysztofik zatytułował swój materiał "Dokąd tory prowadzą". Pokazuje losy podróżnych na dworcu głównym w Katowicach. - Pokażę zdjęcia, które próbują odgadnąć, dokąd wybierają się podróżni i co czeka ich na końcu drogi - wyjaśnia Grzegorz Krzysztofik.

dokąd drogi prowadzą
fot.


Dominik Gajda zaprezentuje czarno-biały fotoreportaż. - Moja interpretacja tematu to krótka opowieść o Stefanie Lipniaku, rocznik 1924, więzień nr 8524. W 72. rocznicę ewakuacji obozu KL Auschwitz III Monowitz wraz z dziennikarką tygodnika "Nowe Info" Renatą Botor-Pławecką i ze Stefanem Lipniakiem przemierzyliśmy 55-kilometrową trasę Marszu Śmierci, prowadzącą przez Bieruń Stary, Mikołów Mokre, Borową Wieś i Gliwice - mówi Dominik Gajda.

Marcin Zimnal uznał, że zgodnie ze znanym powiedzeniem wszystkie drogi prowadzą do Rzymu i dlatego zdecydował się na pokazanie zdjęć ze stolicy Włoch.

dokąd drogi prowadzą
fot.


Pokaz rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny. Przed pokazem, który odbędzie się w sali projekcyjnej na piętrze Pasażu Kultury Andromeda w Tychach (plac Baczyńskiego 2), warto zatrzymać się piętro niżej, by obejrzeć wystawę pod tytułem "2017", trwającą w dolnym holu. Są na niej 24 fotografie, od 20 autorów z TTF-u, wykonane w ciągu ostatniego roku. Znacznie więcej zdjęć z ostatnich miesięcy pokazanych zostanie podczas slide show w czwartek, 14 grudnia. Wystawa "2017" będzie czynna do 5 stycznia 2018 r.

dokąd drogi prowadzą
fot.

BM, Marcin Zimnal

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.