tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 4 listopada 2017
  • 30 listopada 2017

Warsztaty kreatywne dla dorosłych w Miejskim Centrum Kultury

Za nami:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza do udziału w „Warsztatach kreatywnych dla dorosłych” autorstwa Anny Kózki, realizowanych w ramach III edycji Tyskiego Banku Kultury.

Warsztaty kreatywne dla dorosłych w Miejskim Centr


Warsztaty kierowane są nie tylko do nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych, dla których praca z dziećmi jest codziennością i chcieliby zyskać nowe spojrzenie na współpracę z dziećmi, ale również dla rodziców i opiekunów, dla których najcenniejsze będą wskazówki i porady jak w bezpieczny i twórczy sposób spędzać czas ze swoimi podopiecznymi.

Celem warsztatów jest wzbogacenie wiedzy dorosłych na temat tego, jakie projekty plastyczne można realizować wykorzystując do tego celu tanie, często recyklingowe materiały, równocześnie prowokując dzieci do myślenia i pobudzając ich wyobraźnię i kreatywność.

Dla autorki projektu najważniejsza podczas pracy z dziećmi jest atmosfera oraz sposób, w jaki zostaną wprowadzone w świat wyobraźni i plastyki. - Świat ten może być bardzo budujący i wspierający poczucie własnej wartości, o ile będziemy pamiętać, że to nie cel jest najważniejszy, ale droga, która może być pełna doświadczeń - mówi Anna Kózka, autorka projektu. - Na warsztatach chciałabym przekazać wiedzę, którą zdobyłam jako asystent nauczyciela w Dublin Narnia Nursery School, gdzie nauczyłam się, że to nie efekt końcowy pracy jest najważniejszy a doświadczenie jakiego dziecko nabiera podczas pracy. Chciałabym, aby nauczyciel został zainspirowany do tego, by mógł przekazywać pomysły zdobyte na warsztatach i poszukiwać nowych rozwiązań na zajęcia z dziećmi.

Uczestnicy warsztatów na zakończenie otrzymają książkę „Dla Tych, co nie lubią się nudzić” będącą uzupełnieniem warsztatów. W publikacji znajdują się przepisy oraz ilustracje niezbędne do przeprowadzenia ćwiczeń. Między informacją o potrzebnych do pracy materiałach a instrukcją ich użycia, przemycone są słowa klucze, które są istotnym elementem wzbogacającym proces twórczy. Część zadań pobudza kreatywność i pomysłowość, inne zmysł do kolorów, cierpliwość, czy chęć eksperymentowania.

Warsztaty odbędą się w Miejskim Centrum Kultury 10 i 17 listopada (grupa I), 24 i 30 listopada (grupa II) o godzinie 16.30. Czas spotkania to 2,5 godziny. Koszt uczestnictwa w cyklu spotkań wynosi 25 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: bankkultury@mck.tychy.pl. Organizator zapewnia wszystkie materiały potrzebne do uczestnictwa w warsztatach.

Miejskie Centrum Kultury

43-100 Tychy
ul. Bohaterów Warszawy 26

tel. 032 327 02 91
fax 032 327 02 91

BM / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.