tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 12 października 2017
  • 27 października 2017

"Szkice miejskie" Kuba Blokesz Trio - koncert w SDK "Tęcza"

Za nami:

W piątek, 27 października o godzinie 18.00 Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza” Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Oskard” zaprasza na wyjątkowy koncert "Szkice miejskie" Kuba Blokesz Trio.

„Szkice Miejskie” to program poetycki złożony z poezji Hryhorija Czubaja, Jurija Andruchowycza, Mariany Sawki i Wasyla Symonenki, w nowych przekładach na język polski autorstwa Macieja Piotrowskiego. „Szkice Miejskie” to historia miasta „miłości pod sypiącymi się murami”, którego przeszłość odbija się echem w ciemnych zaułkach. To również dialog młodzieńczego zachwytu ze wspomnieniami, które kryją w sobie stare kamienice. Muzykę do wierszy skomponowała Kuba Blokesz.

Śpiewa piosenki napisane przez siebie, tłumaczone i piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara. Laureat kilkunastu festiwali piosenki. Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych na język polski z jego muzyką. Na nagraniu gościnnie występują: Piotr Machalica i Joanna Lewandowska. Z inicjatywy Zakonu Karmelitów Bosych powstało dwupłytowe wydawnictwo: „Bóg sam wystarcza - poezje z Karmelu” z wierszami św. Teresy z Ávili i innych świętych karmelitów. Pełnił na nim rolę producenta muzycznego i kompozytora, nagrywał również gitary i śpiewał (2016). Obecnie - razem z zespołem „Chwila Nieuwagi” - pracuje nad nową płytą pt. „Morawska Brama”, na której zaśpiewa przetłumaczone przez siebie piosenki czeskich wykonawców.

kuba blokesz

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.