tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 29 lipca 2017
  • 27 sierpnia 2017

Sasha Boole, Balkanscream, Wiano, Dagadana i Adam Strug w Tychach

Za nami:

Wiano Festiwal do poetycka nazwa nowego wydarzenia muzycznego na kulturalnej mapie Tychów i regionu, metaforyczny skrót zapraszający do spotkania i współuczestnictwa w podróży do różnych miejsc, kultur i tradycji. Temu spotkaniu, z jednej strony towarzyszyć będą tradycyjne melodie, słowa i rytmy, a z drugiej współczesne brzmienia i opowieści.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia w godzinach 15.30-22.00 na Dziedzińcu/ scenie Teatru Małego w Tychach. Podczas Wiano Festiwalu, oprócz wieczornych koncertów, w ciągu dnia odbywać się będą warsztaty dla dzieci i młodzieży, a także wszystkich zainteresowanych. Warsztaty będą interdyscyplinarne: muzyczne, plastyczne, literackie i fotograficzne, celem tych warsztatów będzie lepsze poznanie magicznych mechanizmów kultury.

- Chcemy każdego roku w lecie podróżować z Wami do różnych miejsc, tych bardzo nam bliskich oraz tych bardziej odległych i nieznanych. Zaczynamy od podróży z Polski do miejsc tuż obok, na Ukrainę i w Bałkany - zapowiadają organizatorzy.

Program Wiano Festiwal - Tychy 2017  • 15.30 - Sasha Boole (UA)
  • 16.45 - Balkanscream (PL)
  • 18.00 - Wiano - (PL)
  • 19.00 - Dagadana - (PL/ UA)
  • 20.45 - Adam Strug - Adieu (PL)


Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Adam Strug - śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta filmów dokumentalnych. Pomysłodawca zespołu "Monodia Polska", praktykującego pieśni przekazywane w tradycji ustnej. Lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki.Dagadana tworzą znakomici muzycy z Polski i Ukrainy, biorący udział w wielu ważnych projektach muzycznych w kraju i za granicą. Zespół współpracuje m.in. z Raz Dwa Trzy, Gabą Kulką i rodziną Pospieszalskich. Od momentu powstania zagrał około 400 koncertów w kraju i za granicą (Austria, Brazylia, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Malezja, Maroko, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania).Balkanscream to siedmiu muzyków, którzy połączyli swoje siły w Krakowie. Zespół w sposób nowatorski podszedł do brzmień bałkańskich, łącząc je z hip-hopem i elementami muzyki elektronicznej oraz jazzu. Wynikiem rocznej działalności grupy jest album wydany pod koniec 2015 roku „StreetMelodies”. Zespół koncertował na takich festiwalach jak: „Tak Brzmi Miasto”, „Slot Art Festival” czy „PannonicaFolkFestival”.Sasha Boole to jeden z najważniejszych i najbardziej aktywnych przedstawicieli ukraińskiej sceny alternatywnej. Wykonuje muzykę country i folk zmieszane z whisky, ciekawymi, budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą.

W ciągu trzech ostatnich lat ten trubadur zagrał w Polsce ponad 130 razy! Dostał też zaproszenia na festiwale oraz występy w innych krajach, koncertował w Czechach, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Niemczech oraz na Słowacji i Islandii, gdzie słuchacze przyjęli go szczególnie entuzjastycznie.Muzyka w wykonaniu zespołu Wiano to mieszanka funky, soulu i chilloutu. Wiano łączy nowoczesne formy muzyczne z tekstami ludowymi, oraz brzmieniem liry korbowej. Wiano w czerwcu 2016 wydało swoją debiutancką płytę. Znajdujące się na płycie teksty to autorskie aranżacje utworów ze zbioru Adolfa Dygacza (etnologa, muzykologa i folklorysty, znawcy kultury górnośląskiej i zagłębiowskiej), skupione wokół tematyki zamążpójścia, ale też rozterek, smutków, nieszczęśliwej miłości.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.